صنعت چاپCDوDVD

 • چاپ مي‌‌ماند! شك نكنيد! 25 دليل وجود دارد. ۱۳۹۴/۱/۱۸ (تعداد بازدید : 3452)

  گوتنبرگ در سال 1452 حروف متحرك را اختراع كرد. اختراع او سنگ پايه‌اي براي يك صنعت نوين شد و تكنولوژي‌هاي پيشين را با يكديگر مرتبط ساخت. اما اين ماركوپولو بود كه در پايان قرن سيزدهم چاپ كليشه‌اي (Block-Printing) را به اروپا آورد. در واقع دستگاهي كه سال‌ها در آسيا و اروپا براي گرفتن آب انگور و روغن زيتون مورد استفاده قرار مي‌‌گرفت با تغيير مهندسي تبديل به نخستين دستگاه چاپ شد.

  ادامه...
 • شرح نمودار تكنولوژي چاپ Printing Technology Chart ۱۳۹۴/۱/۱۸ (تعداد بازدید : 3515)

  به مجموعه روش هايي گفته مي شود كه به وسيله آن ها امكان انتقال تصاوير و متون بر روي ماده خاص چون كاغذ ، مقوا ، پي وي سي و . . . وجود دارد، تكنولوژي چاپ Printing Technology گفته می شود.

  ادامه...
 • تاریخچه صنعت چاپ ۱۳۹۴/۱/۱۸ (تعداد بازدید : 3903)

  اختراع فن چاپ درحقيقت به قرن ها پيش از گوتنبرگ، كه نامش به عنوان مخترع چاپ در تاريخ به ثبت رسيده است، برمي گردد. آسوريان چند هزار سال قبل از ميلاد بر خشت هايي از گل‌رس مهر مي‌زدند. استعمال حروف قابل انتقال نيز ميان سال‌ها ي 1051 و 1058 در چين آغاز شد. مخترع اين حروف فردي به نام پي‌شنگ بود و حروف هم از گل‌رس ساخته مي‌شد.

  ادامه...
 • آشنایی با انواع چاپ ۱۳۹۴/۱/۱۸ (تعداد بازدید : 5108)

  چاپ افست یکی از پر رونق ترین و فراوانترین چاپ هاست. شاید یکی از د لایل آن چاپ روی کاغذ با کیفیت بسیارعالی و د ر تیراژهای نسبتا پایین است. البته د ر چاپ اسکرین تیراژهای پایین تر از چاپ افست، معمول و متد اولتر است و حتی از نظر صرفه اقتصاد ی مناسبتر

  ادامه...
 • کارت پی وی سی pvc | چاپ کارت pvc ۱۳۹۴/۱/۱۸ (تعداد بازدید : 2873)

  کارت پی وی سی (PVC) کاربردهای مختلفی دارد، در کارت های مگنت ( مقناطیسی )، اسمارت کارت ها، RFID و... قابل استفاده هستند. برخی از این کارتها صرفا به خاطر کارکرد تبلیغاتی خود کارت استفاده می شوند، اما می توان با کمی برنامه ریزی به راهکاری مناسب رسید که بتواند در قالب باشگاه های مشتریان موثر واقع شود.

  ادامه...