• چاپ مي‌‌ماند! شك نكنيد! 25 دليل وجود دارد. ۱۳۹۴/۱/۱۸ (تعداد بازدید : 3507)

  گوتنبرگ در سال 1452 حروف متحرك را اختراع كرد. اختراع او سنگ پايه‌اي براي يك صنعت نوين شد و تكنولوژي‌هاي پيشين را با يكديگر مرتبط ساخت. اما اين ماركوپولو بود كه در پايان قرن سيزدهم چاپ كليشه‌اي (Block-Printing) را به اروپا آورد. در واقع دستگاهي كه سال‌ها در آسيا و اروپا براي گرفتن آب انگور و روغن زيتون مورد استفاده قرار مي‌‌گرفت با تغيير مهندسي تبديل به نخستين دستگاه چاپ شد.

  ادامه...
 • شرح نمودار تكنولوژي چاپ Printing Technology Chart ۱۳۹۴/۱/۱۸ (تعداد بازدید : 3574)

  به مجموعه روش هايي گفته مي شود كه به وسيله آن ها امكان انتقال تصاوير و متون بر روي ماده خاص چون كاغذ ، مقوا ، پي وي سي و . . . وجود دارد، تكنولوژي چاپ Printing Technology گفته می شود.

  ادامه...
 • تاریخچه صنعت چاپ ۱۳۹۴/۱/۱۸ (تعداد بازدید : 3958)

  اختراع فن چاپ درحقيقت به قرن ها پيش از گوتنبرگ، كه نامش به عنوان مخترع چاپ در تاريخ به ثبت رسيده است، برمي گردد. آسوريان چند هزار سال قبل از ميلاد بر خشت هايي از گل‌رس مهر مي‌زدند. استعمال حروف قابل انتقال نيز ميان سال‌ها ي 1051 و 1058 در چين آغاز شد. مخترع اين حروف فردي به نام پي‌شنگ بود و حروف هم از گل‌رس ساخته مي‌شد.

  ادامه...
 • آشنایی با انواع چاپ ۱۳۹۴/۱/۱۸ (تعداد بازدید : 5191)

  چاپ افست یکی از پر رونق ترین و فراوانترین چاپ هاست. شاید یکی از د لایل آن چاپ روی کاغذ با کیفیت بسیارعالی و د ر تیراژهای نسبتا پایین است. البته د ر چاپ اسکرین تیراژهای پایین تر از چاپ افست، معمول و متد اولتر است و حتی از نظر صرفه اقتصاد ی مناسبتر

  ادامه...
 • کارت پی وی سی pvc | چاپ کارت pvc ۱۳۹۴/۱/۱۸ (تعداد بازدید : 2919)

  کارت پی وی سی (PVC) کاربردهای مختلفی دارد، در کارت های مگنت ( مقناطیسی )، اسمارت کارت ها، RFID و... قابل استفاده هستند. برخی از این کارتها صرفا به خاطر کارکرد تبلیغاتی خود کارت استفاده می شوند، اما می توان با کمی برنامه ریزی به راهکاری مناسب رسید که بتواند در قالب باشگاه های مشتریان موثر واقع شود.

  ادامه...
 • آشنایی با لوح های فشرده ( CD) ۱۳۹۴/۱/۱۸ (تعداد بازدید : 2891)

  CD و DVD دو رسانه ذخیره سازی اطلاعات بوده که امروز در عرصه های متفاوتی نظیر : موزیک، داده و نرم افزار استفاده می گردند. رسانه های فوق بعنوان محیط ذخیره سازی استاندارد برای جابجائی حجم بالائی از اطلاعات مطرح شده اند. دیسک های فشرده، ارزان قیمت بوده و بسادگی قابل استفاده هستند. در صورتیکه کامپیوتر شما دارای یکدستگاه CD-R است، می توانید CD مورد نظر خود را با اطلاعات دلخواه ایجاد نمائید.

  ادامه...
 • مراحل ساخت و توليد DVD و CD ۱۳۹۴/۱/۱۸ (تعداد بازدید : 5058)

  ماده تشکيل دهنده لوح‌هاي فشرده، دانه‌هاي کوچک کريستال ماننديست است که به آن پلي‌کربنات مي‌گويند. اين مواد در بسته‌بندي‌هاي بسيار بزرگ حمل شده و در جاي مخصوص خود قرار مي‌گيرد. در اولين مرحله توليد و پس از انتقال پلي‌کربنات تمامي اين مواد وارد دستگاهي به نام بيگ‌بگ شده ( شکل 2) که وظيفه مکش و انتقال آن را از درون بسته‌بندي به داخل دستگاه توليد بر عهده دارد.

  ادامه...
 • CD چیست؟ ۱۳۹۴/۱/۱۸ (تعداد بازدید : 8841)

  CD مخفف عبارت Compact Disc یا دیسک فشرده است که حدود ۲۰ سال قبل اختراع شد تا رقیبی برای محیط‌های ضبط مغناطیسی باشد.

  ادامه...
 • مقایسه سی دی و دی وی دی ۱۳۹۴/۱/۱۸ (تعداد بازدید : 17856)

  DVD-ROM ها مدتی است که وارد عرصه رقابت شده اند وبا امکانات بیشتر و با سازگاری با انواع بافت CD و قابلیت خواندن DVD بازار CD-ROM ها را در دست می گیرند دیگر کمتر شرکت معتبری را می توان یافت که CD-ROM تولید کند بنابراین در زمان خرید CD-ROM خوب فکر کنید.

  ادامه...
 • تاریخچه سی دی ۱۳۹۴/۱/۱۸ (تعداد بازدید : 4544)

  سال پیش نخستین سی دی یا لوح فشرده (Compact Disc) در یکی از کارخانه هایگروه فیلیپس در آلمان تولید شد که به انقلابی فراگیر در دنیای موسیقی منجرشد. از 25 سال پیش تاكنون، بیش از ۲۰۰ میلیارد سی دی درجهان فروخته شده اند و به رغم رواج دانلود کردن موسیقی از اینترنت، سی دی همچنان حرف اول را در بازار موسیقی می زند .

  ادامه...